Telefon: +9 0332 246 55 80 |

info@bodeag.com

COMAU Robotics Sistem İntegratörü

 

COMAU Robotics Sistem İntegratörü

130

BodeAG Elektromekanik, 2011 yılı ilk çeyreğinde Endüstriyel Robot devi olan COMAU Robotics ile iş birliğine başlamıştır.

Konularında uzman elektronik ve makine mühendislerini COMAU Torino tesislerinde sıkı bir eğitimler aldırıp  sanayi ihtiyaçlarına robotik çözümler sunmaktadır.

COMAU Robotics, otomotiv devi Fiat Motor Torino – İtalya  tesislerinde temelleri atılmış bir gurup şirketidir.

Diğer bütün endüstrilerde olduğu gibi, dökümhanesi olan işletmeler de verimliliklerini ve ürün kalitelerini arttırmak ve üretim maliyetlerini düşürmek için yeni yollar aramaktadırlar. Günümüzün rekabetci döküm pazarında, maliyetlerin düşük tutulabilmesi uzun vadeli başarının en önemli unsurudur. Kalifiye iş gücü maliyetleri, döküm yapan işletmeler için hayli ağır olmaktadır. Bunun yanında iş güvenliği ve personel problemleri genelde işi yavaşlatmakta ve siparişlerin zamanında sevk edilememesine neden olmaktadır. BodeAG Elektromekanik, genel dökümhane sorunlarını ortadan kaldıran, üretimi hızlandıran ve personel bağımlılığını ortadan kaldıran akılcı robotik döküm sistemleri geliştirmektedir.

Konusunda uzman mühendis kadromuz ile, müşterimizin taleplerini de göz önünde bulundurarak, en verimli ve en az iş gücü gerektirecek şekilde döküm yapabilecek topolojiyi geliştiririz. Daha sonrasında dökümü en uygun şekilde gerçekleştirecek ekipmanları belirleriz. Kısa zaman içerisinde de projeyi teslim ederiz.

BodeAG Elektromekanik Robotik Döküm Sistemi, günümüz dökümhaneleri için geliştirilmiş en uygun döküm çözümüdür. Endüstriyel robot teknolojileri kullanarak çeşitli kalıplar üzerinde farklı işlemler gerçekleştirebilecek robot çalışma alanları oluştururuz. Döküm şeklinin değişmesi durumlarında, BodeAG Elektromekanik tarafından Türkiye’de ilk kez üretimi yapılan Otomatik Ekipman Değiştirici ile robot ekipmanı değiştirilir ve döküme devam edilir. Böylelikle zamandan büyük bir kazanç sağlanır.

Otomatik takım değiştirici, yalnızca döküm şekillerinin değişmesi durumlarında değil, robotun iki döküm arasında yapması gereken işlemler ortaya çıkmasında da robota çok fonksiyonluluk sağlar.

comau

 

130

131

132

133

136

 

 

Translate »