Telefon: +9 0332 246 55 80 |

info@bodeag.com

BodeAG Smart Personel Tracking System

BodeAG Smart Personel Tracking System

BodeAG Smart Personel Trakcing (BodeAG Personel takip) , maden işletmelerinde ihtiyaç haline gelen personel, iş makineleri, ekipmanlar, araç ve gereçlerin izlenebilirliği için geliştirilmiş bir sistemdir. Sistem RFID teknoloji üzerine kurulmuş bir yapı içerir.

Sistemin üç ana bileşeni vardır. Birinci bileşen TAG (Etiket) diye adlandırılan tanımlama ve sinyal veren cihazlardır. İkinci bileşen, TAG cihazlarının gönderdiği sinyalleri algılayıp bulundukları pozisyonları belirleyen genel veri şebekesidir. Üçüncü sistem bileşeni ise, sunuculara bilgi gönderen READER diye adlandırılan okuyucu ve sinyal gönderici cihazlardır.

Standart RFID TAG cihazlar yalnızca READER cihazlarının kapsama alanına girdiğinde sinyal gönderir. Bu TAG cihazlar UNIC bir koda sahiptir ve metre cinsinden bir bilgi içermez.

Sistemin haberleşmesi RS-485 MOD BUS yapısındadır.  Sistemde veriler 2400 BPS hızında ve tek hat üzerinden 255 adet cihaza kadar seri bir şekilde haberleşebilmektedir.

Güç ihtiyacı için endüstriyel standartlarda Switch Mode Power 24v / 1,2 Amp bir besleme ünitesi kullanılmaktadır.

Personel tracking sistemi yazılımı, maden personelinin çalışma bölgesi dışı ihlallerini anlık olarak tespit etme ve raporlama, maden bölgesine giriş çıkış saatinin belirlenmesi, geçmişe yönelik maden bölgesi içerisindeki tüm personel hareketinin raporlanabilmesi gibi ihtiyaç duyulabilecek özellikleri barındırmaktadır. Daha iyi iş planlaması için gerçek zamanlı veri üretimi sağlar. Maden içerisinde oluşabilecek acil durumlar ve hızlı müdahale için personel bilgileri yanı sıra personel hareketleri ile ilgili veri havuzu oluşturmaktadır.

diagram

BodeAG Smart Personel Tracking Ekran Görüntüleri

Harita-1

Harita-2

Harita-3

Harita-4

OnlineTagIzleme-1

OnlineTagIzleme-2

OnlineTagIzleme-3

Reader Tanımı-2

 

Translate »