Telefon: +9 0332 246 55 80 |

info@bodeag.com

BodeAG Elektromekanik Robotik
BodeAG Elektromekanik Yazılım ve Bilişim, profesyonel ekibinin gücü ile çağdaş ve uluslararası kriterlere uygun çözümler geliştirerek koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinerek hizmet vermektedir. Kullanıcılarına iş süreçlerinin otomasyonuna yönelik bütünleşik çözümler sunmakta, Robotik Döküm Sistemlerinden, Robotik Paketlemeye, Robotik Gaz Altı Kaynak Uygulamalarından, Punta Kaynak Uygulamalarına; Üretimden Veri Toplama Sistemlerinden, Akıllı Depo Yönetim Yazılımına uzanan geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.
%100 yerli sermaye ve Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu mühendis kadrosu ile profesyonel iş çözümleri geliştirmektedir. Tüm bu otomasyon ve yazılım geliştirme faaliyetlerinin yanında; eğitim, uygulama ve danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır.
Müşterilerimizin koşulsuz mutluluğu bizim için her şeyden önemlidir. Bu nedenle geliştirdiğimiz mühendislik uygulamalarının ve ürettiğimiz ürün ve hizmetlerin üstün nitelikli olmasına önem veririz.
ROBOTİK DÖKÜM SİSTEMİ

131

Diğer bütün endüstrilerde olduğu gibi, dökümhanesi olan bütün işletmelerde verimliliklerini ve kalitelerini arttırmak,ve üretim maliyetlerini düşürmek için yeni yollar aramaktadır. Günümüzün rekabetçi döküm pazarında, maliyetlerin düşük tutulabilmesi uzun vadede başarının önemli unsurudur. Kalifiye ya da yarı kalifiye iş gücü maliyetleri ise dökümhaneler için hayli ağır olmaktadır. Bunun yanı sıra, çalışanların sağlık ve güvenliği de en önemli unsurlarından biridir.
Günümüzde dökümhaneler döktükleri ürünleri sevk etmeye hazır hale getirmek için her zamankinden daha az iş gücüne ihtiyaç duymak zorundadır. Buna ek olarak, eskiye nazaran daha katı olan günümüz kalite standartları da üretilen ürünlerin kalite bakımından tutarlı olmasını zorunlu kılmaktadır. Bu noktada, BodeAG Elektromekanik’ in geliştirdiği Robotik Döküm Sistemi işletmelerin döküm haneleri için vazgeçilmez bir çözüm sunmaktadır.
Konusunda uzman mühendis kadromuz ile, müşterilerimizin taleplerini de göz önünde bulundurarak, en verimli ve en az şekilde dökümü yapabilecek topolojiyi geliştiririz. Daha sonrasında dökümü en uygun şekilde gerçekleştirecek ekipmanları belirleriz. Kısa zaman içerisinde de projeyi teslim ederiz.
BodeAG Elektromekanik Robotik Döküm Sistemi günümüz döküm haneleri için geliştirilmiş en uygun döküm çözümüdür. Endüstriyel robot teknolojileri kullanarak çeşitli kalıplar üzerinde farklı işlemler gerçekleştirebilecek robot çalışma alanları oluştururuz. Döküm şeklinin değişmesi durumlarında, BodeAG Elektromekanik tarafından Türkiye’ de ilk kez üretimi yapılan Otomatik Ekipman Değiştirici ile ekipman değiştirilir ve döküme devam edilir.
Böylelikle zamandan büyük bir kazanç sağlanır. Otomatik takım değiştirici, yalnızca döküm şekillerinin değişmesi durumlarında değil, robotun iki döküm arasında yapması gereken işlemler ortaya çıkmasında da robota çok fonksiyonluluk sağlar.

RobotikDokum1

ROBOTİK PİSTON DÖKÜM

RobotikDokum2

BodeAG Elektromekanik Robotik Dökümhane Sistemi ile piston sektöründeki manuel kalıplar progresif hale getirilerek robotik piston dökümü gerçekleştirilir. Böylelikle mevcut kalıplar ile döküm gerçekleştirilmiş ve ek kalıp maliyetleri ortadan kaldırılmış olunur.
BodeAG Elektromekanik, İtalyan COMAU robotları ile sistem dizaynı üzerine uzmanlık sahibidir. COMAU döküm işlemleri için özel geliştirdiği 800 kg.’ a kadar taşıma kapasiteli robotları ile dökümhane şartlarının zorlayıcı taleplerine en iyi çözümleri sunmaktadır. Bu robotlar, en zor çalışma şartlarında bile yüksek hız, yüksek çevrim zamanı, hassasiyet ve dayanıklılık garanti etmektedir.

132

Translate »